Kullanım Şartları

1- Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Web İletişim. (Web İletişim olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında Web İletişim´e ait olan http://www.webiletisim.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Web İletişim´e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları asağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından sitede mevcut Host Alanı Sipariş Formu ve İsim Tescili Sipariş Formu´na girilen bilgilerdir. Bu bilgiler, yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar

3.1: Web İletişim, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparisin kabulü ftp ve mail bilgilerinin yer aldığı mail mesajı ile Web İletişim ilgili ücreti tahsil ettigini kabul edip söz konusu sipariste belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme sekli, kdv farklari siparis sirasinda dahil edilerek toplam miktar ile belirtilerek müsterinin ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Web İletişim tarafindan bildirilecektir.

3.3: Siparis kabulü ve islemlerin onaylanmasindan sonra Web İletişim, müsteri siparisi detayinda bulunan hizmete iliskin ftp, e-mail kullanici adlari ve sifrelerini müsteriye iletecek ve hizmet baslamis olacaktir. Ilgili hesaplarin ve sifrelerin sorumlugu müsterinin sorumlulugunda olup bu konulardan dogabilecek zarar ve ziyandan müsteri sorumlu olacaktir.

3.4: Müsteri aldığı hizmet dahilinde Web İletişim tarafindan aldigi beyan ve uyarilara uyacagini taahhüt eder. Müsteri, hosting hesabindan faydalanirken Web İletişim tarafindan yayinlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müsteri, almis oldugu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sinirsiz olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sinirli ya da sinirsiz olarak üçüncü kisilere dagitamaz, satamaz.

3.5: Müşteri telif haklarına ve Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına uymak zorundadır.

3.6: Müşteri, Web İletişim sunucularında bulundurduğu verilerinde hiçbir şekilde pornografi, vahşet, erotizm, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı içerik (yazılı, görsel, işitsel), telif hakları başkalarına ait ve ücretsiz dağıtımına izin verilmeyen her türlü materyal, doküman, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu takdirde Web İletişim sorumlu tutulamaz, sorumluluk müşteriye aittir. Web İletişim bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

3.7: Müsteri hizmeti dahilinde barindirdigi tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacagi ve faydalanacagi tüm islemlerden kendisi sorumlu oldugunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanlarin yasalara aykiriligindan dogabilecek tüm hukuki ve cezai sorumlulugu kendisi karsilamayi kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda dogabilecek sorunlardan Web İletişim'e herhangi bir kusur iletilemez.

Web İletişim sayfalari gönderilmeden önce gözden geçirmez, dogrulamaz, ciro etmez veya kullanici tarafindan yapilmis sayfalar için herhangi bir sekilde bir sorumluluk almaz. Web İletişim kullanici hesaplarini bu ana hatlari ihlal ettigi için veya baska bir sebeple veya Web İletişim 'in kendi veya kullanicilarindan herhangi birinin isine zararli olduguna inandigi için fesih edebilir. Web İletişim hukuka aykirilik eden filleri ve eylemleri ögrendiginden itibaren müsteriye haber vermeden silmek hakkina sahiptir.

3.8: Web İletişim, sagladigi hizmet içerisinde bulunan müsteri verilerinin hatali kullanimlarindan, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanilan tüm verilerden dogabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müsteriye aittir. Web İletişim müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakim islemine tabi tutacaktır. Buna ragmen Web İletişim hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybindan dolayi olusabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Web İletişim sorumlu degildir. Verilerin yedeklenmesi sözlesme metninde aksi belirtilmedigi sürece müsterinin sorumlulugundadir.

3.9: Web İletişim, müsteri tarafindan siparis verilmis ve ödemesi sorunsuz olarak gerçeklestirilmis domain name tescil islemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve siparis ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müsteridir. Web İletişim bu konuda müsterinin talepleri dogrultusunda domain name üzerinde islem yapabilecektir. Müsteri tarafindan domain name üzerinde bir düzenleme, degisiklik ve transfer taleblerini en kisa sürede yapacaktir.

3.10: Müşteri, Web İletişim tarafından sağlanan email adreslerini kullanarak spam olarak da tanımlanan aynı anda ve aynı mail adresinden toplu mail (çoklu mail) gönderimi yapamaz bu şekilde bir talepte bulanamaz. Web İletişim toplu mail gönderiminde bulunan müşterinin hesabını haber vermeksizin kapatma hakkına sahiptir.

3.11: Müşteri, Web İletişim sunucularını kullanarak izinsiz bir şekilde 3. şahıslara ücretsiz hizmetler (email, sayaç form, top-site, anket vs. uygulamalar) veremez ve verilen servisleri kötüye kullanamaz. Web İletişim bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih hakkına sahiptir.

4- Süre

4.1: İş bu sözlesme siparis ve ödeme islemlerinin internet ortamindan Web İletişim 'e iletilmesi ile birlikte taraflarin belirtilen hak ve yükümlülükleri baslar.

4.2: Sözlesme süresi müsterinin ilgili hizmet için siparis sirasinda seçmis oldugu ödeme periyodu kadardir.

4.3: Taraflar sözlesmenin sona ermesinden 10 is günü öncesine kadar sözlesmenin süre sonunda sona erecegini ihtar etmemisler ise sözlesme ayni sart ve hükümler ile önceki sözlesme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen degisiklikler saklidir.)

5- Ücret

5.1: İş bu sözlesmede belirtilen hizmetler karsiligi olarak ödenecek ücret siparis islemi sirasinda belirtilen miktar kadardir. Belirtilen ücretlere kdv dahil edilerek hesaplanir ve müsteriye gösterilerek tahsilat gerçeklesir.

5.2: Web İletişim önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak degisiklik yapma hakkini sakli tutar. Müsteri is bu degisiklikler konusunda simdiden olusabilecek degisiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden Yeni Türk Lirasina çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar siparis islemi sirainda kredi karti ile ödeme talimati var ise kredi karti hesabindan, kredi karti ile ödeme talimati yok ise müsteri iletisim adresinde belirtilen banka hesap numaralarina veya Web İletişim 'e elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Web İletişim, müsteri ödeme islemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkini sakli tutar. Belirtilen son ödeme süresine kadar müşterinin ödeme yapmaması veya eksik ödeme yapması durumunda Web İletişim müşteriye verdiği hizmeti durdurma ve sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

6- Askiya alinma

6.1: Ödeme konusunda problem yasanmasi, kredi karti ile ödeme talimati olan müsterilerde provizyon sorunlari veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayi Web İletişim, müsteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarinin tamamini durdurma hakkini sakli tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müsteri adina e-mail, web, ftp erisimleri yapilamaz ve e-mail hesaplari bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

7- Fesih

Müsteri is bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykiri davranarak sorumluluklarini ve taahhütlerini yerine getirmedigi takdirde yada is bu sözlesmenin ön yüzünde beyan ettigi bilgilerin dogru olmadiginin tespiti halinde, yukarida belirtilen sözlesmeyi askiya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, sadece hosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksizin sözlesmeyi tek tarafli olarak fesih etme hakkina sahiptir.

Bu sekilde gerçeklesecek fesih sonrasinda müsteri; kalan süreye bakilmaksizin ödemis oldugu son sözlesme ücretini geri isteyemeyecegini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözlesme bedelinin 5 kati ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Müsteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözlesme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazili olarak ihtar etmek sarti ile is bu sözlesmeyi süresi sonunda fesih etme hakkina sahiptir.

Sözlesmenin sona erme süresinden önce müsteri tarafindan fesih edilmesi halinde sözlesme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve pesin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve bilgi adresleri

8.1: Taraflar konusu sözlesmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar siparis adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmislerdir.

8.2: Bu adreslere yapilan her türlü tebligat taraflarin eline ulasmasa bile teblig edilmis kabul edilecektir. İş bu adreslere ait degisiklikler diger tarafa yazili olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktir.

8.3: Web İletişim sözlesme süresi içinde müsteri'ye tahsis ettigi elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazi, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müsteri söz konusu elektronik iletilerin alinmadigi yada kendisine ulasmadigi iddiasinda bulunamayacagi gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda teblig etmis sayilacagini beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi

9.1: Müsteri, aldigi hizmetlere karsilik basvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçeklestirmedigi takdirde temerrüde düsmüs sayilir. Bu durumda Web İletişim kur farki faturasi kesebilecegi gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylik %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müsteri bu gecikme faizi ve kur farki faturasini ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan her tür alacak için Web İletişim'in dava yada icra takibi açmasi halinde de aylik %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarinin %50'si kadar cezai sart, %10'u Avukatlik Ücreti ve diger tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan alacaklarinin tahsili için yasal mercilere Ihtiyati Haciz ve Ihtiyati tedbir için basvurmasi halinde Web İletişim 'in teminatsiz Ihtiyati Haciz ve Ihtiyati Tedbir karari almaya yetkili oldugunu ancak buna ragmen Mahkemelerce teminat istendiginde, Bankalardan alinacak teminat mektuplarindan dogacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafindan ödenecegini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacagini beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Yetkili mahkeme ve icra daireleri

10.1: İş bu sözlesme bununla birlikte 10 madde ve alt basliklardan ibaret olup, fesih edilinceye kadar geçerlidir. (Imza altina alinma. siparisin internet ortaminda veya herhangi bir yolla Web İletişim 'e gönderilmesi ile gerçeklesmis kabul edilir). Web İletişim gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt basliklar ekleyebilir, çikartabilir ya da maddeler üzerinde degisiklik yapabilir. Müsteri bu degisiklikleri önceden kabul ettigini beyan ve taahhüt eder.

10.2: İş bu sözlesmenin uygulanmasi sirasinda dogacak her türlü uyusmazliklarin çözümünde Ankara Mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkilidir.

Copyright © 2008 - Bütün hakları Başkent 06 Tasarım Yazılım Ltd. Şti. ye aittir.
Web Tasarımı, Hosting, Domain, Web Hosting, Domain Tescili, Cd Çoğaltma, Dvd Kopyalama, Google Reklam, Türkçe isim tescili, Web Sitesi Yayınlama, İnternet Reklamcılık, Google 1. sayfa, arama motoru kayıt, Google sponsor bağlantı, Web Sitesi Tasarımı, Web Tasarımı, Hosting, Domain, Web Hosting, Domain Tescili, Cd Çoğaltma, Dvd Kopyalama, Google Reklam, Türkçe isim tescili, Web Sitesi Yayınlama, Alan adı kayıt, tr web adresi kayıt, web sitesi sahibi olmak, İnternet Reklamcılık, asp php mysql mssql web hosting, Web Sitesi Tasarımı, Ankara